Home / Wpisy / Codzienne czyszczenie i konserwacja toalet ze stali nierdzewnej, umywalek ze stali nierdzewnej

Codzienne czyszczenie i konserwacja toalet ze stali nierdzewnej, umywalek ze stali nierdzewnej

Konserwacja i czyszczenie wyrobów ze stali nierdzewnej

Powłoka wszystkich rodzajów stali nierdzewnej może stać się poplamiona w kontakcie z niektórymi substancjami chemicznymi lub w przypadku stosowania niewłaściwych środków czyszczących.
Powierzchnie urządzeń wykonanych ze stali nierdzewnej muszą być zawsze czyste, aby stal nierdzewna utrzymała jak najwyższy poziom antykorozyjności.
Następujące produkty nigdy nie powinny mieć kontaktu ze stalą nierdzewną (w jakiejkolwiek postaci, włącznie z oparami): Podchloryn Sodu ( NaCIO ) , jest to środek oparty na silnych roztworach kwasowych stosowanych np. do czyszczenia glazury lub terakoty. Nie wolno stosować innych środków na bazie podchlorynu, na bazie HCl kwasu chlorowodorowego, Kwas siarkowy, kwas cytrynowy, jod, amoniak, wybielacze, roztwory do wywoływania promieniowania rentgenowskiego, gąbki ścierne lub ścierki, na których pozostawione zostały resztki metaliczne, narzędzia stalowe itp.

 

Umywalka rynnowa ze stali nierdzewnej

Dla codziennego czyszczenia i konserwacji produktów ze stali nierdzewnej rekomenduje się:

1. Umyj powierzchnię wodą z mydłem lub łagodnym detergentem
2. Natychmiast płukać czystą wodą
3. Osuszyć miękką szmatką
Na rynku dostępne są produkty do czyszczenia powierzchni produktów ze stali nierdzewnej, które mogą być używane bezpośrednio, zapewniając doskonałe wykończenie i ochronę powierzchni ze stali nierdzewnej     

 Czyszczenie toalet i pisuarów wykonanych ze stali nierdzewnej
W celu oczyszczenia i zachowania wyglądu pisuarów, toalet ze stali nierdzewnej elementów należy używać środków czyszczących, które zawierają organiczny kwas sulfonamidowy i są zalecane do czyszczenia wyrobów wykonanych stali nierdzewnej. Środki te czyszczą powłokę nie niszczą jej,

Miska wc ze stali nierdzewnej

są bakteriobójcze o przyjemnym zapachu. W każdym przypadku postępuj zgodnie z instrukcjami i środkami ostrożności stosowanymi przez producenta środków czyszczących.

About akcjum

Check Also

Czyszczenie i konserwacja wyposażenia sanitarnego ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna pomimo tego, że nazywa się to stalą „nierdzewną”, jest to materiał, który często …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *