Home / Wpisy / Natryski bezpieczeństwa

Natryski bezpieczeństwa

Pracując w miejscach, gdzie wykonywanie obowiązków wiąże się z groźnymi specyfikami, konieczne jest zadbanie o bezpieczeństwo. Specjalistyczne kombinezony, gogle, komory bezpieczeństwa, wentylacja i natryski bezpieczeństwa. Wszystkie te elementy dokładnie określa ustawodawca, narzucając obowiązek ich instalacji. Szczególnie ważny jest natrysk bezpieczeństwa. Dlaczego?

1100-370Natryski bezpieczeństwa, myjki do oczu oraz twarzy wykorzystuje się tam, gdzie istnieje zagrożenie wypadkami. Szczególnie tam, gdzie występuje niebezpieczeństwo skaleczeń, ale i poparzeń z różnych przyczyn. Wśród nich wyróżnić możemy poparzenia przez ogień, parę, substancje toksyczne, radioaktywne oraz żrące. Wykorzystywanie natrysków w razie wypadku, może uratować zdrowie, a niekiedy nawet życie uczestników.

Prysznice ratunkowe inaczej zwane natryskami bezpieczeństwa przeznaczone są do spłukiwania całego ciała w przypadku wystąpienia niebezpieczeństwa. Wykorzystywane są w momencie, gdy większa część ciała narażona jest na uszkodzenia. Dlatego powinny znajdować się blisko miejsc, gdzie pracownik narażony jest na ewentualny kontakt z groźnymi substancjami. Szczególnie należy zwrócić na to uwagę w miejscach produkcji chemikaliów, magazynach substancji toksycznych czy szkodliwych dla zdrowia.

Natryski bezpieczeństwa oraz myjki stosuje się w zakładach chemicznych, stacjach dystrybucji i produkcji paliw. Co ważniejsze, spotkamy je również w warsztatach samochodowych, zakładach metalurgicznych oraz tam gdzie stosowanie technologii promieniotwórczych jest na porządku dziennym. Chodzi tutaj przede wszystkim o zakłady radiologii, wirusologii oraz bakteriologii. Dlatego w szpitalach są one normą. Szczególnie jeśli mówimy o oddziałach patologii, chirurgii, nefrologii, także eksperymentalnych.

Natryskowe stanowisko bezpieczeństwa stanowi niezbędny element wyposażenia tzw. zielonych stref. Dlaczego? Stanowią one pierwszą pomoc w chwili wypadku. Zadbaj wiec o swojego pracownika. Dopasuj firmę do wymagań jeszcze zanim rozpoczniesz produkcję.

Pozdrawiamy, Akcjum.pl

About akcjum

Check Also

WYPOSAŻENIE SANITARNE W ŁAZIENCE DLA DZIECI

Opieka nad dzieckiem jest zawsze zadaniem wymagającym dużo troski oraz uwagi w każdym środowisku. Dorastanie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *