Home / Wpisy / Podnośniki kąpielowe – wspomaganie kąpieli w wannie

Podnośniki kąpielowe – wspomaganie kąpieli w wannie

Jeśli wchodzenie i wychodzenie z wanny jest dla Ciebie wyzwaniem, może pomóc Ci winda lub wciągnik. Dowiedz się, co jest dostępne i co należy rozważyć przed zakupem.
Kto może skorzystać z windy zainstalowanej przy wannie?
Podczas gdy standardowe doraźne rozwiązania wspomagające lub ułatwiające korzystanie z kąpieli w wannie takie jak różnego rodzaju deski, ławki, siedziska, maty są odpowiednie dla osób, których mobilność i siła nie zmniejszyły się w znacznym stopniu, podnośniki przy wannowe do kąpieli idą o krok dalej. Jeśli twoja mobilność i siła są bardziej ograniczone, pomocnym może okazać się podnośnik do kąpieli, który unosi twoje ciało nad wannę, a następnie powoli opuszcza do środka wanny.   Są one znacznie droższe niż deski do kąpieli i siedzenia, ale wciąż mogą okazać się tańsze, biorąc pod uwagę korzyści i komfort, jaki zapewniają użytkownikowi oraz osobom asystującym. Biorąc pod uwagę aspekt ekonomiczny dostosowania łazienki do własnych potrzeb, również zainstalowanie podnośnika z siodełkiem odbędzie się o wiele szybciej i taniej niż przebudowa całej łazienki.

Co warto wiedzieć przed zakupem podnośnika?

Najpierw musisz dowiedzieć się, jaki sprzęt będzie pasował do Twojej wanny. Jaką powierzchnią w łazience dysponujemy do zainstalowania urządzenia.
Ważne jest również, aby zamocować poręcze we właściwych miejscach przed zainstalowaniem podnośnika.
W którym miejscu przy wannie zamontować windę, aby zajmowała jak najmniej miejsca podczas wykonywania innych czynności w łazience. Oczywiście urządzenie jest demontowane i w przypadku gdy łazienka jest użytkowana przez różne osoby, istnieje możliwość demontażu masztu windy.

 

Stacjonarny podnośnik wannowy z napędem elektrycznym

Jest to system podnośników elektrycznych, które umożliwiają szybkie i łatwe podnoszenie oraz większy komfort zarówno dla użytkownika, jak i jego opiekuna.
Został wykorzystany opatentowany system unoszenia, zasilany bezpiecznym napięciem z akumulatora, co eliminuje możliwość porażenia prądem. Kontrola i sterowanie odbywa się przy pomocy zdalnego pilota.
Windy łazienkowe Autolift instalowane są przy wannie w zależności od warunków panujących w łazience, wybieramy optymalne miejsce wokół wanny do instalacji. Wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej pomalowanej proszkowo w kolorze białym oraz wysokiej jakości ABS. Mamy do dyspozycji w zależności od miejsca instalacji różnej długości ramie mocujące fotel.
W zależności od preferencji użytkownika możemy użyć foteli stałuch lub wypinanych z poręczami prostymi otwartymi, lub zamkniętymi. Podłokietniki mogą być zamontowane na stałe do fotela lub z możliwością uchylania, co w znaczny sposób ułatwi dostęp do siedziska. Fotel przesuwa się o 360 stopni z możliwością blokady co 90 stopni, dzięki czemu opiekunowie w łatwy sposób mogą kontrolować proces przenoszenia pacjenta. Mamy możliwość doposażenia i konfiguracji podnośnika o wózkowy system jezdny, który powoduje, iż proces transportu i kąpieli staje się jeszcze wygodniejszy i przyjemniejszy.

Podnośnik wspomagający kąpiel stacjonarny do instalacji przy wannie
Podnośnik wannowy elektryczny

Stacjonarny podnośnik przy wannowy z systemem manualnym unoszenia

Kolejnym modelem rodziny unoszonych systemów wspomagających kąpiel są podnośniki Autolift z mechanizmem manualnego unoszenia. Podnoszenie i opuszczanie jest kontrolowane za pomocą pokrętła. Krzesełko obrotowe nadaje się szczególnie do intensywnej opieki nad osobami wymagającymi szczególnej troski i opieki podczas korzystania z windy. Także te systemy są stacjonarne instalowane w różnych miejscach przy wannie tj. z boku lub od czoła wanny, w sytuacjach szczególnych istnieje możliwość montażu do ściany. W zależności od sytuacji w łazience istnieje możliwość wykonania łapy mocującej windę na indywidualne zamówienie wg dowolnego kształtu. Dlatego ten wyciąg obrotowy umożliwia nieograniczone wykorzystanie. Podnośniki manualne można skonfigurować z wózkiem transportowym, dzięki czemu urządzenie staje się bardziej uniwersalne i sam proces transportu, unoszenia i kąpieli staje się o wiele prostszy i znacznie łatwiejszy.
Skonfigurowany wózek transportowy z podnośnikami wannowymi
Systemy z manualnym oraz elektrycznym unoszeniem Autolift mogą być używane z opcją stałego siedzenia lub z odłączanym siedzeniem, oraz wózkiem transportowym. Konfiguracja podnośnika z wózkiem umożliwia opiekunowi transportowanie kąpiących się do wanny. Krzesełko wówczas odpinamy od wózka, następnie zapinamy do ramienia podnośnika i w łatwy sposób przenosimy osobę do wanny. Krzesło przypięte do wózka może być również używane pod prysznicem. Ze względów bezpieczeństwa i kontroli nad wózkiem, kółka posiadają blokadę przed przemieszczaniem się.

Podnosnik ze sterowaniem manualnym
Podnośnik wannowy stacjonarny ze sterowaniem manualnym

Indywidualne realizacje – nietypowe
W zależności od wielkości łazienki, dysponujemy czasami pewnymi ograniczeniami, które nie pozwalają na instalację standardowych rozwiązań. Realizacje tego typu przypadków konsultujemy zawsze indywidualnie z klientami, biorąc pod uwagę wiele czynników w łazience takich jak grubość i nośność ściany lub podłogi, usytuowanie wyposażenia w łazience, utrudnienia ruchowe użytkownika. Po konsultacji istnieje możliwość wykonania podnośników z montażem do ściany lub ze specjalnymi płytami montażowymi.

Podnośnik wspomagający kąpiel wykonany na indywidualne zamówienie
Podnośnik wannowy stacjonarny – indywidualne wykonanie

 

 

 

 

Check Also

Czyszczenie i konserwacja wyposażenia sanitarnego ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna pomimo tego, że nazywa się to stalą „nierdzewną”, jest to materiał, który często …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *