Home / Wpisy / Siedzisko kąpielowe składane dla- seniorów i niepełnosprawnych‎

Siedzisko kąpielowe składane dla- seniorów i niepełnosprawnych‎

Wygodne i bezpieczne siedzisko, krzesełko pod prysznicem to podstawa komfortu kąpieli dla osoby niepełnosprawnej oraz starszej. Oczywiście to jeden z elementów wyposażenia strefy kąpielowej, ale bardzo istotny, aby wygodnie usiąść, czuć się bezpiecznie i stabilnie podczas kilku chwil relaksu w kabinie natryskowej. Elementy strefy kąpielowej należy tak dobrać, aby nie koligowały ze sobą podczas użytkowania, to znaczy kabina powinna zapewniać 100 % dostępu do strefy kąpielowej, zajmować jak najmniej miejsca, szczególnie ważne przy niewielkiej przestrzeni w małej łazience. Siedzisko w kabinie powinno zapewniać maksimum stabilności i stateczności użytkownikowi.

Istotnym jest odpowiednia wielkość siedziska, zarówno szerokość, jak i odległość od ściany, możliwość dodatkowych poręczy czy podłokietników, które będą pomocne podczas siadania, wstawania z siedziska. Istotną funkcję podłokietniki pełnią szczególnie dla osób, które mają problemy niedowładnością kończyn dolnych lub pewne problemy z utrzymaniem równowagi, wówczas podłokietnik pełni funkcję stabilizacyjną i zapobiega przed przechyłem na lewo lub prawo.

Przy kontakcie z wodą pewne elementy stają się dość śliskie i zachodzi obawa o bezpieczeństwo, zatem również należy zwrócić uwagę na wykonanie materiały, z jakich jest wykonane lub pokryte siedzisko.

About akcjum

Check Also

Kryterium wyboru wanien dla osób niepełnoprawnych lub seniorów

Inżynierowie na całym świecie opracowali niesamowicie różnorodną gamę rozwiązań kąpielowych, począwszy od wanien po brodziki z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *